Jakie są koszty instalacji ogrzewania gazowego?

W dzisiejszych czasach instalacja gazowa jest bezpieczna i w zasadzie nie stwarza zagrożenia wybuchu gazu. Dodatkowo jest korzystna pod względem finansowym, wygodna w użyciu oraz ekologiczna. Z tego względu podczas budowy domu wiele osób decyduje się właśnie na taką formę ogrzewania. Jakie są jej dokładne koszty?

Koszt pozwolenia na montaż instalacji gazowej

W większości przypadków otrzymujemy pozwolenie na budowę zawierające już schemat wewnętrznych instalacji gazowych. Jeżeli jednak projekt instalacji nie był składany wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, należy osobno uzyskać decyzję pozwolenia oraz zlecić wykonanie projektu. Jego cena waha się w granicach 500-1500 zł. Pamiętajmy, aby nie zapomnieć o pozytywnej opinii kominiarskiej oraz mapie poglądowej.

Koszt budowy instalacji gazowej

Cena wykonania instalacji ogrzewania gazowego może różnić się w zależności od regionu kraju i użytych materiałów. Koszty, z którymi musimy się jednak liczyć, to:

  • usługi geodezyjne – do 2000 zł
  • szafka gazowa wraz z jej montażem – 300-800 zł
  • odbiór przyłącza gazowego – do 200 zł
  • opłata przyłączeniowa – do 2500 zł
  • opłata za każdy dodatkowy metr przyłącza oraz punkt (zawór i trójnik) – do 150 zł
  • robocizna – w zależności od wybranej firmy

Na budowę i uruchomienie instalacji ogrzewania gazowego stracimy więc kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy, aby szukać firm, które rzeczywiście znają się na swojej pracy i zagwarantują precyzję oraz rzetelność wykonania. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo oraz ekonomia instalacji. Kwestia ceny powinna zejść na drugi plan.