Header Background
Top Horizontal Bar
Cart Background
Categories Title Background
Categories Background
Categories Border Color

Fotowoltaika i kolektory słoneczne

6 produktów w tej kategorii

Energia ze źródeł odnawialnych

Przetwarzanie światła słonecznego na prąd elektryczny za pomocą fotoogniw lub wykorzystywanie go jako źródła ogrzewania w kolektorach słonecznych to zyskujące na popularności sposoby pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Zainteresowanie takimi metodami wzrasta ze względu na alarmujące informacje dotyczące szybkiego kurczenia się zasobów paliw kopalnych na Ziemi. Gospodarka globalna, ale także ekonomiczne aspekty funkcjonowania pojedynczych gospodarstw domowych oparte są w znacznej mierze na wykorzystaniu energii, warto zatem już teraz rozważyć indywidualne, dostępne dla każdego obiektu opcje pozyskiwania prądu lub ciepła.

Dostępne obecnie rozwiązania w zakresie technologii fotowoltaicznej – fotoogniwa oraz kolektory słoneczne – to nie tylko ekologiczne i przyjazne dla środowiska, ale także bardzo wydajne i energooszczędne sposoby pozyskiwania prądu z promieniowania słonecznego. A koszty poniesione na ich instalację zwracają się w przeciągu kilku lat.

Nasza oferta obejmuje:

  • fotoogniwa – których zadaniem jest zamiana energii słonecznej na prąd elektryczny
  • kolektory słoneczne – służące do przekształcania energii słonecznej na ciepło

Pozyskiwanie prądu – ogniwa fotowoltaiczne

Dostępne w naszym asortymencie fotoogniwa wykonane z najwyższej klasy komponentów aluminiowych oraz mikrokrystalicznych paneli krzemowych wyróżniają się wyjątkowo wytrzymałą, a zarazem lekką konstrukcją. Zastosowanie praktycznych, uniwersalnych systemów montażowych zapewnia ich elastyczność oraz możliwość łączenia z innymi elementami w dowolne konfiguracje stanowiące optymalne systemy sieciowe, czyli tzw. baterie słoneczne.

Proponowane moduły fotoogniw objęte są 12-letnią gwarancją na trwałość produktu oraz 25-letnią gwarancją wydajności.

Pozyskiwanie ciepła – kolektory słoneczne

Proponujemy również wysokiej klasy urządzenia pozwalające na zastosowanie promieniowania słonecznego do podgrzewania wody basenowej lub używanej w gospodarstwie domowym, a także do wspomagania wydajności systemów centralnego ogrzewania i zapewniania optymalnej temperatury w pomieszczeniach.